u Prawnika

Adwokat

Przyjęcie do pracy wykwalifikowanego pracownika

Gdy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W ciągu procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich ubiegających się kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni na nowe stanowisko.

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd w czasie toku rekrutacji, możliwe że będziesz przymuszony do pracy z pracownikiem, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na początku wydawało.

Nie zapomnij, że możesz zostać pozwany za nieprzepisowe zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz utwierdzić się, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów wskazane jest, by postępować odpowiednio z poniższymi wskazówkami.

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Honorarium jest ważnym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku należy upewnić się, iż warunki umowy będą jasne. Jeśli kandydat oczekuje nazbyt wiele, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Konieczne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, jak uposażenie za nadgodziny i politykę firmy. Między innymi zaplanowałeś zwolnić zatrudnionego, gdyż dopuścił się on naruszeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę zatrudnionego na warunki zatrudnienia.