u Prawnika

Adwokat

Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz własny pobyt w tamtym miejscu zależeć będzie dużo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli odczuwasz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż zostaniesz w tej firmie.

Lecz w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz zwyczajnie zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od czasu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co w głównej mierze jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

3. Jeśli masz kłopoty ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz zrobić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, że cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeżeli masz kłopoty między innymi z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku problemem.

5. Należy mieć na uwadze, że skarga przeciwko konkretnej osobie winna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko winno być wykazane. Jeżeli chodzi tu o pewnie nieporozumienie nie może to być powód, aby narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, żeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.